Ruhların Kaçışı 2001 Türkçe Dublaj izle – Japonya Animasyon Korku Filmleri

Film Bilgileri
Ruhların Kaçışı 2001 Türkçe Dublaj izle – Japonya Animasyon Korku Filmleri
2.210 defa izlendi

Japon animasyon filmi olan Ruhların Kaçışı, 2001 yılında yapılmıştır. Vizyon tarihi ise 18 Haziran 2004 şeklindedir. Filmin seyirlik süreci ise 125 dakikadır. Orijinal ismi Sen to Chihiro no Kamikakushi’dir. Oldukça ilginç ve kendisine has senaryosu ile bir animasyon olmasına karşın tüm dünyanın ilgisini çekmiştir. Özgün filmin IMDB puanı 8.7’dir. her yaşa hitap eden bu filmin yönetmen koltuğunda ise Hayao Miyazaki oturmaktadır.

 

Ruhların Kaçışı korku animasyon filmi

 

Ruhların Kaçışı Türkçe altyazılı izle şeklinde aratarak filmi izleyebilirsiniz. Filmin yönetmeni aynı zamanda senaryoyu kalem almıştır. Dahiyane bir senaryo ile yüksek hasılatlar elde etmişlerdir. Ruhların Kaçışı, yeni bir şehre taşınmak durumunda kalan ailenin başına gelenleri anlatmaktadır. Chihiro’nun babasının işleri nedeniyle daha önce gitmedikleri bir şehre taşınmak zorunda kalırlar. Chihiro bu duruma oldukça üzülse de yapılacak bir şey yoktur. Bu nedenle aile bu şehre taşınmak üzere yolculuğa çıkar. Çıktıkları bu yolculukta başlarına asla tahmin edemeyecekleri inanılmaz şeyler gelir. Bu yolculuk o kadar çok ilginçliklerle doludur ki izleyicilerin hayret etmemesi elde değildir. Film izlerken görüntü kalitesine önem veriyor iseniz Ruhların Kaçışı full hd izle şeklinde aratarak filmi izleyebilirsiniz. Ailenin başına ilk ilginç olay mola verdikleri yerde gelmektedir. Oldukça ilginç geçit gibi bir yer keşfeden aile meraklarına yenik düşerler içerisine girerler. Geçitten geçip çıktıkları yer ise daha önce eşi benzeri görülmemiş bir şehirdir. Yolculuk nedeni ile fazlasıyla acıkan aile bir yerde yemek ister ve buldukları ilk yere girip, yemek yemeğe başlarlar. Yedikleri yemekler oldukça lezzetlidir ancak aileyi gittikçe domuza dönüştürmeye başlar. Chihiro ailesinin geçirdiği değişimi görür ve korkar. Buna çözüm yolları ararken ise başına çok daha ilginç şeyler gelmektedir. Chihiro ailesine yardım etmek isterken birden ortalığın hayaletlerle dolduğunu görür. Kendine özgü ilginç konusu ile verilmek istenilen mesajlar açıkça anlaşılmaktadır. Ruhların Kaçışı Türkçe dublaj izle alternatifleri ile altyazısız bir şekilde filmi izleyebilirsiniz. Chihiro hayaletlerle karşılaştığında hayatta kalmanın yollarını aramaya başlar. Bunun için hayaletlerin yaşadığı otele kendisini fark ettirmeden kabul ettirmesi gerekmektedir. Türlü tehlikeleri atlatarak hayatta kalmaya çalışan Chihiro bütün bunların yanında aşkı tanımaya başlayacaktır. Tamamıyla macera dolu bir animasyon olan Ruhların Kaçışı pek çok ödül kazanmıştır. Bunlar; 52. Berlin Uluslararası Film Festivali’inde Altın Ayı ödülü, Akademi Ödülleri’nde En İyi Animasyon Oscar’ı kazanmıştır. Aldığı ödüllerden de anlaşılacağı üzere hayal gücünün sınırlarını zorlayan bir animasyon filmidir. Animasyon olmasına karşın, sadece çocuklar için değil yetişkinlere de uygun bir filmdir.

 

Sizlerde bu filmi Ruhların Kaçışı 720p izle seçenekleri ile izleyebilirsiniz. Sadece senaryo açısından değil, görsel efektlerin güzelliği açısından da kendisini ispatlamış bir filmdir. Zamanın nasıl geçtiğini asla anlamayacağınız her yaşa uygun, alanında en iyi bir Japon animasyonudur. Aynı zaman da bu filme benzer bir film daha izlemek isterseniz Küçük Ayak adlı filmimizi de sitemizden seyredebilirsiniz.

Filmden Kareler
Benzer Filmler
3 yorum bulunmaktadır: " Ruhların Kaçışı 2001 Türkçe Dublaj izle – Japonya Animasyon Korku Filmleri "
  1. seren 11 Kasım 2018, 14:05 -

    Spirited away-ruhların kaçışı bir de yürüyen şato en efsane animasyonlardır. Bunlar bence türünün en kaliteli yapıtları. Animasyon izleyicisi bunları izlemeli..

  2. _julionihili_ 11 Kasım 2018, 14:10 -

    Arkadaşım onermişti bu fılmı iyiki de onermiş. Çok ama çok begendım..Siz de mutlaka izleyın derim..

  3. sirius__0 23 Nisan 2019, 15:59 -

    Harika bir konusu var Ruhların Kaçışı filminin. Bence korku filmi sevenler göz atmalı